22 yıldır oldukça aktif olan bir poliklinikte çalışıyorum. Yazdığım diyet programlarının yanında programların beraberinde uygulanan çok fazla sayıda bölgesel incelme cihazıyla da birlikte çalışma fırsatım oldu. Hangi tür cihazların lokalize yağlanmada, hangi tür işlemlerin selülit tedavisinde diyet programının yanında etkin olabileceğini gözlemledim. Öncelikle bu cihazlardan mucizeler beklemek doğru değil. Şu an hiçbir teknoloji maalesef bize bu konuda mucizeler sunamıyor. Fakat bu konuda da bilim dünyasında iyi çalışan kuruluşlar diyet programlarıyla birlikte çözüm ortağı diyebileceğim seçenekler sunuyorlar. Bir diyetisyenin gözünden bunları değerlendirmeniz çok daha yardımcı olabilir düşüncesindeyim. Bu yüzden günümüzdeki en etkin sistemlerden size bahsetmek istiyorum.

ULTRASHAPE ( İnvaziv Olmayan Vücut Şekillendirme)

Öncelikle Ultrashape i tanıtmak istedim. UltraShape özellikle lokalize yağlanma yani bölgesel incelme konusunda oldukça iyi bir sonuç aldığım  ve etkileri klinik olarak kanıtlanmış invaziv olmayan en yeni yöntemlerden..

UltraShape uygularken öncelikle bilgisayar odaklı bir sistemle öncelikle incelmesini istediğimiz bölge seçiliyor. Ardından  cilde, kan damarlarına, sinirlere ve bağ dokusuna zarar vermeden derialtı yağ dokusundaki önceden belirlediğimiz bölgelere odaklanmış atışlı ultrason dalgaları uygulaniyor. Uygulanan işlem mekanik etkiyle birlikte seçilen yağ hücrelerini parçalıyor. Çok-merkezli kontrollü bir klinik çalışmada ve uluslararası hakem-denetimli bilimsel dergilerde yayınlanmış bağımsız klinik çalışmalarda, UltraShape’in karın, uyluk ve gövdenin yanları gibi problemli bölgelerde güvenli ve etkin tedaviler sunduğu kanıtlanmış.

  • Tedavi edilecek bölgede düzensizlik oluşturmadan homojen yağ yıkımı sağlıyor
  • Konforlu ve basit tedavi prosedürüne sahip,
  • Birkaç hafta içinde uzun süre kalıcı, ölçülebilir sonuçlar ortaya çıkarıyor,
  • Anında, seçici ve uzun etkili yağ hücresi hasarı oluşturan, etkisi klinik olarak kanıtlanmış odaklanmış atışlı (termal etkili olmayan) ultrason teknolojisi kullanıyor.