Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Yoğun çalışma saatleri ve iş seyahatleri nedeniyle ortaya çıkan dengesiz beslenme ve uzun süren açlıklar kişilerin iş performanslarını etkiler. Vücut direncinin düşmesine bağlı sık hastalanma, yanlış kararlar alma, iş kazaları bu konuya örnek gösterilebilir. Tabi ki bu durum şirketlerin maddi ve manevi kayıplara uğramasına neden olmaktadır. Ayrıca fazla kilo, diyabet ve vücutta insülin  dengesizlikleri, demir eksikliği gibi rahatsızlıklarda kişilerin sık yorulmasına ve iş kaybına neden olmaktadır.

Bu durumda Kurumsal Beslenme Danışmanlığının gerekliliği ortaya çıkar. Kurumsal danışmanlık;  çalışanların ve yöneticilerin iş hayatlarındaki verimliliği arttırmak ayrıca sağlıklı bir yaşam sürmeleri için verilen bir beslenme eğitimidir. Kurumsal beslenme danışmanlığı ile çalışanlarınızın sağlığını koruyup iyileştirerek verimliliğini ve performansını arttırabilir, olası iş kayıplarını engelleyebilirsiniz. Bunun için en iyi yöntem konusunda uzman bir diyetisyenden destek almanız olacaktır.

Kurumsal beslenme danışmanlığı ile çalışanlarınızın sağlığını koruyup, onların mutlu hissetmesini sağlamak; onların iş performanslarını artıracağı gibi şirkete olan bağını da artırıcı bir etkendir.

Kurumsal Danışmanlıkta Diyetisyenin Rolü Nedir?

  • Yeterli ve dengeli beslenmenin kişinin hayatına ve iş yerine getireceği olumlu etkiyi anlatır ve bu yönde planlama yapar.
  • Doğru beslenme ile ilgili danışmanlık hizmeti verir.
  • İş performansını arttırmak için özel beslenme eğitimleri düzenler.
  • Personelin çalıştığı birim ve ihtiyaçları olan enerji doğrultusunda sağlıklı menüler oluşturur.
  • İş yükü ağır olan çalışanlar ve yöneticiler için, seyahat, toplantı ve stres durumlarında nasıl beslenmeleri gerektikleri konusunda danışmanlık yapar.
  • Kilosu normalin üzerinde olan, diyabet,kalp-damar ve hipertansiyon gibi sağlık problemleri olan çalışanlara özel menü planlar.

Sonuç olarak, beslenme danışmanlığı alan kurumların çalışanlarının daha sağlıklı ve mutlu olması iş verimliliğinin artmasına önemli katkı sağlamaktadır.

İletişim